Vít Štěpánek

Fotograf


Ahoj! Jsem fotograf Vítek z Třebíče a rád bych vám představil moje okénko do svého světa za foťákem.

Zaměřuji se zejména na svatební fotografie, rodinky, páry a reportáže. Nejraději fotím v exteriéru (nejčastěji v kraji Vysočina), nicméně rád zavítám i do svého fotoateliéru v Třebíči.

S fotografováním jsem začal již v dětství s amatérskou zrcadlovkou Nikon D3100. Miloval jsem ten pocit zastavit čas, zachytit krásu okamžiku a každodenní objevování různých funkcí a praktik na fotografování. Do roka a do dne ze mě byl hobby fotograf, který fotil pro různé firmy reportážní fotky a radoval se z každé vytisknuté fotografie v novinách.

Fotil jsem ve velkém a velmi mě to bavilo, a tak jsem se v roce 2015 rozhodl být „fotografem na volné noze“. V tomto roce jsem zároveň založil i zábavný fotokoutek na maturitní plesy, svatby, firemní akce a oslavy – Fotokoutek Fotocamp. Díky němu si hosté mohou odnést své vytisknuté fotografie domů.

Miluji nové výzvy. Abych na ně byl připraven, začal jsem navštěvovat různé workshopy po celé České republice, vylepšovat svoji fotovýbavu a dívat se na svět fotografií pod jiným úhlem. Nejsem ale kaskadér – alespoň co se výbavy týče. Na akce vždy beru více objektivů, paměťových karet, 2 foťáky, mraky nabitých baterek, … náhradní trenky – prostě vše, abych si byl vždy na 100 % jistý, že akci spolehlivě odfotím, a to i kdyby měli padat trakaře.

Při focení se vždy cítím jako v ráji. Vyprávět příběhy fotografiemi naprosto zbožňuji. Miluji každou chvíli s vámi. Například u svateb – ať je to ranní party s nevěstou a družičkami, novomanželské požehnání, síla okamžiku při manželského slibu, různé detaily (na kterých občas rodinka dělá až do poslední chvíle), zamilované párové focení či večerní zábava.

Být s vámi mi dává možnost poskládat fotografickou mozaiku alespoň z jednoho vašeho dne. Zachytit to, čeho si ostatní nevšimnou. Vyfotit v danou chvíli všechny emoce, které cítíte jen vy. Síla takového okamžiku se již nebude opakovat.

Společně vytváříme Vaše příběhy.

Jsem Vít Štěpánek